Przejdź do głównej zawartości

Czy wiedza z agile przyda się zespołom projektowym?

Podejście agile jest stosunkowo młodym, jednak już zdążyło zrobić wiele zamieszania. Stworzone przede wszystkim do tworzenia oprogramowania, to zwinne podejście okazało się być nadzwyczaj skutecznym. To spowodowało, że zasady agile stały się bardzo popularne i coraz chętniej wykorzystywane nie tylko do samego programowania, ale również w przypadku wielu innych przedsięwzięć.

Organizowane w wielu miastach na temat agile szkolenie pokazuje, że zasady zawarte w manifeście agile mogą być wykorzystywane nie tylko w samym zwinnym podejściu do programowania, ale również w wielu innych przypadkach. Największe zastosowanie znalazły jednak w dziedzinie zarządzania, a szczególnie w zarządzaniu projektami.

Na czele zwinnego projektu coraz częściej staje osoba, która odbyła szkolenie scrum master i wie, jak istotni są ludzie i interakcje, nie zaś procesy i narzędzia. W skład zespołu projektowego powołuje się kompetentnych pracowników, którzy nie rzadko są osobami, które ukończyły szkolenie scrum developer.

Doskonale wiedzą oni, że w przypadku zwinnego podejścia najistotniejsze jest reagowanie na zmiany, nie zaś sztywne poleganie na planach i harmonogramie.


Zobacz blog o Agile: http://tiny.cc/proces-wdrazania-agile


Idealnie stworzony zespół projektowy, działający według metodyki zwinnej powinien również w swoim składzie mieć osobę, która będzie dbała o właściwą współpracę z klientem, produkt, oraz jego jakość. Na tym stanowisku nierzadko spotkać możemy kogoś, kto ukończył szkolenie product owner i doskonale wie, w jaki sposób realizować swoje obowiązki związane z pełnieniem tej niezwykle ważnej funkcji.

Podejście agile coraz częściej sprawdza się zarówno w zespołach projektowych, jak i zespołach pracowników wielu różnych przedsiębiorstw i organizacji. Osiągane efekty są tak zaskakująco dobre, że wciąż przybywa firm zarządzanych w zgodzie z tą metodyką.

Wybierając dla swoich pracowników scrum szkolenie, warto wybierać zwłaszcza tematyki związane z zarządzaniem metodą agile. Jest ona tak skuteczna, że jeszcze przez wiele lat wyznaczać będzie sposobów realizowania zadań.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przerwa w pracy to idelany czas na... drzemkę!

Przerwa w pracy to idelany czas na... drzemkę! W końcu pracujesz z domu. Twoja praca jest elastyczna. Twój harmonogram jest twój. Główny problem pracodawcy nie dotyczy pracy, ale tego, czy praca jest wykonywana zgodnie ze standardami, które spełniają lub przekraczają oczekiwania. Jeśli jesteś jednym z wielu, którzy są energiczni przez drzemkę, oto kuszące pytanie: czy powinieneś drzemać w ciągu dnia? Krótkie drzemki trwające od 15 do 20 minut (maksymalnie 30 minut!), znane w niektórych kwartałach jako „drzemki mocy”, mogą (dla niektórych) zdziałać cuda, aby naładować energię i utrzymać wydajność na najwyższym poziomie przez resztę dnia. Moc drzemki jest dobrze udokumentowane, nie tylko w środowisku medycznym, ale w kulturach, gdzie po południu siesta (zawsze po lunchu!) jest niejako jako wręcz dobre dla ciebie-i co za tym idzie, dobre dla pracodawcy. Biorąc pod uwagę obie strony, oto kilka przemyśleń na temat tego, czy drzemk...

B2B

W prowadzeniu przedsiębiorstwa istnieje wiele innego rodzaju procesów, które muszą zachodzić, by przedsiębiorstwo mogło być i rozwijać się. Takimi procesami bez wątpienia jest proces sprzedaży i zakupów. W procesie sprzedaży, to przedsiębiorstwo sprzedaje oferowany przez siebie towar czy usługi, dzięki którym zyskuje środki finansowe, w tym może również generować zysk.